Arłamówka 2021

Dziękuję za udział w naszym spotkaniu szkoleniowo-organizacyjnym w dniach 11-13 czerwca 2021 na ternie Terra Incognito – Bieszczady i Hotelu Arłamów.

Sobotni dzień 12 czerwca 2021 r przejdzie do historii naszego Regionu IPA, gdyż był to dzień szczególny, pełen wrażeń i niespodzianek i doniosłych chwil.

Po całodziennej wędrówce Tropem niedżwiedzia, poszukiwaniu jego tropów i śladów, przyszedł czas na poznanie modus operandi kusowników, oraz poznanie nowych metod ustalania sprawców i przedstawiono zakres działań profilaktycznych. Następnie przeszliśmy krótki kurs jak przeżyć samotnie w lesie, i jak pożywiać się leśną roślinnością.

W Ośrodku Edukacji Leśnej w Birczy wysłuchaliśmy prelekcji o Bieszczadach, a po posiłku przy grillu wysłuchaliśmy kilka kompozycji miejscowych muzyków.

W tym samym czasie kol. Rafał – Rafii, w okolicach Rzeszowa wykonał skok spadochronowy z naszą 5 m banerom z wielkim napisem REGION IPA UROCZYSKO-PIECHOWICE.

Szczególny okazał się wieczór tego dnia, kiedy to z rąk Prezydenta Sekcji Polskiej IPA kol. Piotra Wójcika został nam przekazany sztandar – jest to zapewne pierwszy sztandar w Polsce, który posiada Region IPA.

A sztandar to nie tylko piękny materiał zdobiony haftem, to również symbol życiowej udręki, celów i pragnień – w codziennej służby policjantów .

A wszystkim którzy służyli wczoraj, służą dziś i tym co będą służyć jutro ma przypominać dni chwały, sławy, ale także dni bólu, cierpień i porażek, które wzmacniają nasz charakter.

 

Głośne hasło – SIŁA !!! i odzew HONOR potwierdziły czym dla nas jest i będzie ów sztandar.

A potem była jeszcze jedna miła chwila z rąk Prezydenta kol. Kamil P. otrzymał legitymacje PL – 35106 , która w naszym przypadku ma nr 100 – tak , to setny członek naszego Regionu IPA.

Kol. Marcin Zaleszczyk otrzymał legitymację zasłużonego, jest on sponsorem naszej grupy spadochroniarzy i płetwonurków.

Opisane zdarzenie zakończyła uroczysta kolacja.

Jeszcze raz bardzo dziękuję że chcieliście uczestniczyć w wydarzeniach pełnych radości, dumy i które na stałe zapiszą się w historii Regionu IPA Uroczysko – Piechowice.

PRZEWODNICZĄCY

REGIONU IPA UROCZYSKO-PIECHOWICE

Władysław Leszczyński

Ps. Z inicjatywy naszego Przewodniczącego Poldka, w 2018 r powstał Region, który z 15 osobowej grupy po okresie trzech lat liczy 100 aktywnych członków, poszczycić się możemy bardzo spektakularnymi akcjami jak : Dęby Stulecia posadzono 100 dębów, Zimowe 6 dniowe Turnusy Profilaktyczne w latach 2018/19/20/21 , w których wzięło udział ponad 80 osób, coroczne od 2015 r nasze październikowe spotkania, w który bierze udział każdorazowo ponad 100 osób.

Ostatnia jego inicjatywa – to sztandar. Po uroczystości wręczenia sztandaru jeden z uczestników dziękując za zaproszenie, podziękowała Poldkowi za coś bardzo osobistego a mianowicie za udzieloną mu pomoc w jego bardzo trudnej sytuacji życiowej, bardzo nas tym wzruszył, ale potwierdził też opinię że Nasz Przewodniczącym jest godnym aby opiekować się sztandarem gdyż SIŁA i HONOR to jego codzienne motto.

Włodzimierz Jankiewicz