...

W naszym logo pojawia się napis AT POLAND. Koncepcja założycielska regionu Uroczysko-Piechowice, jest skupianie ludzi związanych ze środowiskiem antyterrorystów pracujących w ramach struktur Policji. Oczywiście dotyczy to osób zarówno aktualnie pełniących służbę w tych jednostkach jak już będących na emeryturze lub osób które na swojej drodze zawodowej zetknęły się z taką formacją.

Należy dodać, że nie jest to warunek konieczny i z przyjemnością witamy kolegów z innych jednostek w myśl motta naszej organizacji.

Specjalizacja, jaką postanowiliśmy przyjąć powołując do życia region Uroczysko-Piechowice miała także na celu ułatwić sformalizowanie działań jakie odbywały się do tej pory w ramach ośrodka Uroczyska. Były to różnego rodzaju szkolenia i pokazy dla dzieci i młodzieży począwszy od pierwszej pomocy a skończywszy na pokazach sprawności i umiejętności jednostek specjalnych Polskiej Policji. Ponadto regularnie organizujemy obozy kondycyjne, które poza samą formą fizyczną pozwalają na wymianę doświadczeń policjantów z różnych ośrodków.

Jesteśmy otwarci na innowacyjne propozycje naszych kolegów i chętnie podejmiemy się współorganizacji czy organizacji innowacyjnych projektów. Zgodnie z sentencją naszej organizacji zapraszamy wszystkich członków IPA do odwiedzin ośrodka Uroczysko.